Disney Channel Online – stacja telewizyjna o profilu familijnym, swoją premierę miała w 2006 roku. W ramówce kanału znajdują się głównie seriale fabularne i animowane dla dzieci i młodzieży. Popularne bajki tej stacji to: Myszka Miki z wytwórni Diseny, Czarodziejki, Fineasz i Ferb. Seriale fabularne takie jak: Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place… Disney Channel online to międzynarodowa stacja telewizyjna emitowana od 1983 roku.  Wkrótce zaczęły pojawiać się jego międzynarodowe wersje – pierwsze, australijska i brytyjsko-irlandzka, w 1995. W Polsce nadawana jest od roku 2006. Aktualnie na świecie istnieje 25 wersji językowych. Stacja ma profil familijny, specjalizuje się w emisji programów Disneya oraz własnych produkcji filmowych i serialowych.


Kanały które mogą Cię zainteresować:


Seriale Disney Channel Online

Do najbardziej popularnych seriali fabularnych należą między innymi: „Hannah Montana”, w którym grająca główną rolę Miley Cyrus jest dziewczynką prowadzącą podwójne życie.Nastolatka chodzi do szkoły średniej i jest normalną uczennicą a z drugiej strony jest najbardziej znaną gwiazdą pop. Serial był tak popularny, że stworzono film pełnometrażowy o tym samym tytule. Kolejny to „Czarodzieje z Waverly Place”, przedstawia losy rodziny, w której Jerry Russo oddał swoje magiczne moce bratu, aby ożenić się ze śmiertelniczką Theresą. Po latach okazuje się, że ich dzieci: Justin, Alex oraz Max odziedziczyły magiczne zdolności. Jerry pragnie nauczyć je prawidłowego obchodzenia się z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Aktualnie na antenie można zobaczyć równie popularny serial „Violetta”, o dziewczynie, która nie jet świadoma swojego talentu wokalnego. Przedstawia codzienne perypetie młodych ludzi. „Jessie” to dziewczyna z małego miasteczka, która podejmuje przygodę życia i wyrusza na poszukiwanie swych marzeń do Nowego Jorku. Zostaje niańką czwórki dzieci sławnej nowojorskiej pary i przeprowadza się do ich luksusowego apartamentu.

Disney Channel online stream po polsku

Stacja prezentuje również produkcje animowane. „Era Ronków”, „Wodogrzmoty Małe”,”Falsyfikot” czy „Star Darlings” to kilka z nielicznych bajek emitowanych na Disney Channel online. Stacja przedstawia produkcje filmowe Disneya. Najczęściej oglądanym filmem Disneya jest „High school musical”, opowiadający o młodych ludziach w szkole średniej. „Dziewczyny Cheetah” czy „Camp Rock”, filmy, które przedstawiają losy młodych ludzi, ich uczucia. W Polsce największą oglądalność miał film „Randka z gwiazdą”. Film przedstawia historię zwykłej, amerykańskiej dziewczyny – Jessiki Olson, która poznaje światowej sławy gwiazdora Christophera Wilde i się z nim zaprzyjaźnia. Niektóre serialowe produkcje również doczekały się filmów. Wyżej wymieniona „Hannah Montana” oraz „Czarodzieje z Weverly Place. Film” . Program Disney Channel online dostępny jest w internecie na żywo na stronie IPLA TV.